Čiužiniai

Čiužiniai su geromis ortopedinėmis savybėmis yra gero ir sveilko miego garantas, bet perkant čiužinį mes neišvengiamai susiduriame su pasirinkimo problemomis, kaip ir kokį čiužinį įsigyti? Koks čiužinys tiks būtent jums? Kadangi čiužinys tai nepigus daiktas ir perkamas yra ne vieniems metams ir be to glaudžiai siejamas su žmogaus sveikata ir komfortu, tai šis klausimas „kokį čiužinį išsirinkti?“ tampa labai aktualus kiekvienam žmogui. Beveik visi šiuolaikiniai čiužiniai yra gaminami pagrinde dviejų rūšių – spiruokliniai ir nespiruokliniai. Vienareikšmiškai teigti kuris iš šių čiužinių yra geresnis negalima. Geriausių modelių gaminama ir vienos ir kitos rūšies čiužinių. Tarp vidutiio kietumo čiužinių labiausiai paplitę spiruokliniai čiužiniai, na o tarp kietesnių labiau paplitę bespiruokliniai. Tačiau yra paplitusi daugelio žmonių nuomonė, kad ortopedinis čiužinys būtinai turi būti kietas, žinokite, kad ši nuomonė yra klaidinga. Vidutinio kietumo ir minkštas čiužinys taip pat gali turėti nemažai ortopedinių savybių.

Na o dabar galutinai apsispreskime kaip ir kokį čiužinį pasirinkti? Pirmoje eiėje reikia išsiaiškinti čiužinio fizinias savybes. Jei žmogus turi šiokį tokį antsvorį, tai jam jau labiau tiks kietesnis čiužinys, tai yra spiruoklinis čiužinys su pastiprintomis spiruoklėmis, arba bespiruoklinis čiužinys pagamintas iš tvirtų ir ilgalaikių medžiagų. Na o žmonėms neturintiems viršsvorio rekomenduojama pirkti minkša spiruoklinį arba bespiruoklinį čiužinį pagaminta iš natūralaus latekso. Vidutinio svorio žmonėms tinka daugumas čiužinių modelių, tačiau rekomenduojama kad čiužinys būtu pagamintas pusiau iš kokoso žievelės ir iš latekso. Vaikams ir paaugliams dažniausiai rekomenduojama pasirinkti bespiruoklinį čiužinį. Visiškai mažiems vaikams praktiškai nesvarbu ant ko miegoti. Tik svarbu, kad čiužinys gerai vedintusi. Geriausiai būtu jei mažam vaikui čiužinį pirktumėte pagamintą iš kokoso žievės ir apie 7 – 10 cm. Storio. Vaikui jau truputi paaugus yra svarbu, kad čiužinys būtų gyvesnis kitaip sakant kažkiek plaukiojantis. Paaugliams rekomenduojama miegoti ant spiruoklinių vidutinio kietumo čiužinių. .Jeigu minkštuose pataluose stuburas sulinksta, tai kietuose pataluose atvirkščiai –  išsilenkia. Pradiniam laikui tai gali suteikti šiek tiek lengvinantį jausmą, nes atlaisvina kai kurios raumenis, tačiau apkrauna kitus. Be to miegant ant kieto paviršiaus kūnas liečiasi su paviršiumi atskiromis kūno dalimis, kurios jaučia nemažą apkrovą. Minktštieji audiniai susispaudžia ir sutrikdo kraujo apytaką. Tad šis miegojimo variantas tikrai nėra nei komfortabilus, nei sveikas.

Pagyvenusiems žmonėms rekomenduojami jau kietesni čiužiniai. Tad neverta net galvoti apie minkštą, ar vidutinio kietumo čiužinį. Jei skundžiatės nugaros juosmens skausmais, tai kietas čiužinys yra nerekomenduojamas. Reikėtų rinktis minkštą ir gerai kūno formą išlaikantį čiužinį. Žmonėms kurie skundžiasi viršutinės stuburo dalies skausmais, atvirkščiai reikėtu pasirinkti kietesnio modelio čiužinį. Kietus čiužinius dažniausiai rekomenduoja savo pacientams ortopedai, tiems kurie turi stuburo ligas. Į daktaro pastabas būtinai reikia kreipti dėmesį, tačiau jei jūs esate sveikas, tai tikrai nereikėtų miegoti ant lentos padengtos kaldra, ar kitokio tikrai kieto paviršiaus. Vis dėl to svarbiausias dalykas čiužinyje yra tas, kad jums būtų patogu ir komfortabilu ant jo miegoti. Ne „neblogai“, o tikrai komfortabilu. Čiužiniai negali būti per minkšti, ar per kieti. Patogumo supratimas yra subjektyvus dalykas. Todėl atsižvelkite ne tik į kitų žmonių patarimus, bet atkreipkite ne mažą dėmesį ir į savo poreikius. Renkantis čiužinio dydį, tokių didelių sprendimo krūvių jau išvengsite. Paprasčiausiai pasitelkite į pagalbą metrą, arba ruletę ir išmatuokite lovą (plotis ir ilgis).

 


leave a reply