Statybinės medžiagos skirtos  atraminėms konstrukcijoms yra pasirenkamos pagal techninių taisyklių rekomendacijas kokios medžiagos turi  būti naudojamos norint padengti namo aukštus ir kolonas, kurių  aukštis didesnis nei  16 metrų.  Jų  naudojimo tikslingumas priklauso nuo  atsakomybės sujungimo rūšies ir naudojimo.  Tokiu  būdu šios medžiagos yra skirstomos į kelias  grupes. Tai yra  suvirintos konstrukcijos, kurios  gali  dirbti esant pačioms  sudėtingiausioms  sąlygoms. Taip pat yra  suvirinamos konstrukcijos, kurios dirba  esant  statiniam krūviui.   Be to, yra  papildomos konstrukcijos ir elementai, tai  tvoros,  surišami  elementai ir kita.  tam, kad metalai statybose yra  būtini tai visi puikiai žino, tačiau  yra  būtina žinoti  jų savybes, kurios priklauso nuo mišinių struktūros, sudėties ir kitų faktorių.  Metalas, kuris yra termiškai  apdorojamas pakeičia savo struktūrą, o tai  reiškia ir savybes. Yra išskiriamos  kelios  lydinių  ir metalų rūšys. Fiziko-mechaniniai metalai yra  tvirti, plastiški, kieti ir ištvermingi. Technologiniai, kurie gali  būti štampuojami ir suvirinami.  Cheminiai yra atsparūs prieš rūgščių poveikį, jūros vandenį, šarmus, drėgną orą, dujas ir įvairius temperatūrų svyravimus.  Taip pat yra ir specialūs metalai.

Kaip metalai yra naudojami statybose?  Jie yra naudojami sunkiai pasiekiamose ir seismiškai  aktyviuose rajonuose, kuriuose nėra įmonių kur  būtų gaminamos  gelžbetonio konstrukcijos.  Metalinės medžiagos yra gaminamos  iš spalvotų ir juodųjų metalų ir jų lydinių. Geležis  kartu  su kitais  elementais  sudaro kietus mišinius. Geležies  lydiniai su anglimi turi  apie 2 procentus anglies ir tai yra  vadinama plienu, o  lydiniai, kurie  turi daugiau nei 2 procentus anglies yra vadinama ketumi. Metalai yra labai svarbios medžiagos, kai reikia gaminti statybines konstrukcijas.  Taip pat ir visi įrankiai ir  mašinos, kurios yra naudojamos statyboje yra pagamintos naudojant metalą.  Yra išskiriamos  geležinės  ir gelžbetonio konstrukcijos. Metalas gamtoje yra  sutinkamos  rudoje.  Geležies ruda tai  yra  cheminiai geležies junginiai, kurie  yra  sujungiami  su kitais  elementais.  Dažniausiai  junginiai yra  sudaromi su deguonimi.  Jie  savo  sudėtyje turi ne tik  deguonies, tačiau ir kvarco, šiferio, bei kitų medžiagų.  Geležinės konstrukcijos  yra gaunamos  naudojant įvairius  gamybos metodus ir naudojant tolimesnius apdorojimo būdus. Su kitų medžiagų  pagalba ir  apdorojimo šiluma metu.  Metalai yra naudojami įvairiose pramonės srityse ir nors šiuolaikiška technika negali  būti įsivaizduojama be metalo naudojimo, tačiau metalai yra  pagrindinė  dalis.  Yra juodieji metalai ir spalvotieji.  Prie juodųjų metalų yra priskiriama geležis ir jos lydiniai. Šie produktai yra  svarbiausi ir   sudaro  technikos konstrukcijos pagrindą, taip pat metalas yra naudojamas pramonėje. Kiti metalai yra  priskiriami spalvotiems.

Statyboje, dažniausiai yra  naudojami  būtent juodieji metalai.  Gali  būti naudojami  vamzdžiai,  strypai, kurie  yra gaminami naudojant plieną. Ši medžiaga naudojama  įvairiose statybos industrijos  srityse.  Ypatingą  populiarumą pastaruoju metu įgavo  ne kas kita, o profiliuoti  vamzdžiai ir cinkuoti lengvi,  plonas   sieneles  turinčios  konstrukcijos.  Labai dažnai, kai yra  statomi net nedideli  objektai yra  naudojamas pilnas medžiagų spektras.  Labai dažnai atliekant statybos darbus nedideliuose objektuose yra naudojamos įvairios  statybinės medžiagos. Pavyzdžiui, kai yra  įrengiami laiptai su metalinėmis konstrukcijomis pats karkasas  yra gaminamas naudojant konstrukcinį plieną. Laiptų  aitvarai  yra gaminami  naudojant nerūdijantį plieną. Stovai, atramos, laiptų  stulpai, bei šaltojo suvirinimo  elementai  gaminami iš ketaus. Laiptų tvirtinimo  elementai yra  apsaugomi cinku.  Porankiai  ir  dekoratyviniai laiptų mazgai yra chromuojami ir nikeliuojami.  Kaip matome net nedidelei konstrukcijai-laiptams gali prireikti panaudoti labai daug metalo.

 


leave a reply